admin 0Comment

W ostatnich momentach zapisów, rzutem na taśmę, dołączyłem do uczestników DSP 2017! DSP czyli Daj Się Poznać – to inicjatywa Macieja Aniserowicza, twórcy fantastycznego bloga dla programistów o nazwie www.devstyle.pl. Cała zabawa polega na rozpoczęciu programistycznego projektu oraz blogowaniu na ten (i nie tylko ten!) temat.

O moim pomyśle na projekt napiszę gdzie indziej, tutaj chciałbym przedstawić siebie i swojego bloga. Jako, że piszę już od jakiegoś czasu, zrobię to nietypowo – pokieruję Was do kilku tematów, opisujących kim jestem i co skłoniło mnie do stworzenia tego miejsca w internecie.

 

Mam na imię Łukasz, i najważniejsze, co powinniście o mnie wiedzieć, to to, że nie jestem programistą. Dopiero chciałbym nim zostać. Nie tak znowu dawno temu hobbystycznie rozpocząłem naukę programowania i wciągnęło mnie na tyle mocno, że postanowiłem spróbować zająć się tym zawodowo. Za bezpośrednim powodem założenia bloga stanęła decyzja o opisaniu mojej ścieżki rozwoju – o całym planie na najbliższe kilka miesięcy możecie przeczytać we wpisie Od programistycznego zera do developera – O PROJEKCIE.

 

Mozolnie odnajdując się w rzeczywistości wannabe – developera stwierdziłem, że warto notować moje doświadczenia i udostępniać je osobom, które podejmą podobną decyzję, by nie musiały wyważać już otwartych przeze mnie drzwi. Staram się więc pisać teksty przydatne dla osób rozpoczynających samodzielną naukę programowania, bez wcześniejszego doświadczenia w tym temacie. Do tych wpisów możecie dotrzeć, klikając kategorię POCZĄTKI na moim blogu. Kilka przykładowych tematów:

 

Pęd do programowania, czyli każdy chciałby zarabiać 15k/mc

Klasyczne „jaki język programowania wybrać?”

Jak to ugryźć? Drogi nauki do wyboru

Absolutne początki czyli information overload

 

Piszę także teksty odnoszące się konkretnie i praktycznie do nauki programowania w języku Python. Możecie do nich sięgnąć, klikając kategorię PYTHON PROJECT w menu bloga. Tam też relacjonuję na bieżąco moje postępy w nauce programowania oraz przedstawiam moje spojrzenie na konkretne programistyczne zagadnienia.

Artykuły pisane przeze mnie w ramach konkursu Daj Się Poznać 2017 będę oczywiście umieszczał w (chwilowo pustawej) kategorii DSP2017.

 

Nie chciałbym jednak ograniczać bloga tylko do tematów dotyczących klepania na klawiaturze. Staram się być aktywny na wielu polach – nurkuję, skaczę ze spadochronem¸ zajmuję się sportami ekstremalnymi i nie tylko. Co jakiś czas skrobnę kilka słów i na te tematy, może uda mi się zarazić część z Was moimi pasjami  🙂

 

Dodaj komentarz